Sunday, June 19, 2011

به سیم آخر زدن پاسداران

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، در مصاحبه با سی ان ان گفته است که ایران-باز اشتباهی این اقلیت کوچک نظامی که کشور و مردمان را گروگان گرفته است را به ایران نسبت داده است-سلاحهای سنگین و خطرناک به شیعیان عراقی داده است. این مصاحبه در رابطه با کشته شدن 5 سرباز آمریکایی در هفته گذشته در عراق بود. این سربازان در حمله ای موشکی به پایگاه پیروزی-ویکتوری-در بغداد کشته شده بودند. اگرچه یک گروه شیعه عراقی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است؛ قبول این مسئولیت اما ضرورتی نداشته است. چرا که عملیات شلیک موشک، آنهم در بغداد و با حاکمیت دولت شیعه آفای مالکی، چیز کوچکی نیست که بتوان آن را به گروههای مستقل و یا تروریستی نسبت داد؛ و خواهی نخواهی انگشت اتهام بلافاصله به سمت تهران نشانه می رفته است.

حدس من این است که تهران و سپاه پاسدارانش ترجیح دادند که گروهی شیعه این مسئولیت را بپذیرد. با این کار اما می توانستند اهداف گوناگونی را دنبال کنند. یک اینکه؛ نارضایتی و خشم خودشان را از اصرار و فشار مضاعف آمریکا بر اعمال تحریمهای بیشتر علیه سپاه پاسداران-می دانیم که بیش از 80 درصد اقتصاد ایران را بلعیده است-نشان دهند. دوم اینکه، عزم خودشان را بر مقابله و تهاجم-در مقابل موضعی دفاعی-به رخ آمریکا بکشند. این دومی، پیغامی دیگر هم می تواند داشته باشد؛ استیصال و چاره ای جز جنگیدن تا سر حد مرگ را؛ برای خود ندیدن! پیغام دیگر پاسداران تهران این است که، اگر قرار باشد ما برویم؛ تمامی ابزارهای ممکن را بکار خواهیم گرفت. این بدان معناست که جبهه درگیری به عراق و قطعا دیگر نقاط خاور میانه هم کشیده خواهد شد. اما من فکر می کنم که دوستان تهرانی ما وحشت زده شده اند، حدسشان درست است و باید وحشت زده باشند. اما یک چیز را باید که خوب بدانند؛ این دوران رنسانس اسلام است. حالا خود دانند!   

Saturday, June 18, 2011

ویزای استرالیا

استرالیا بیش از ۱۴۰ نوع ویزای مختلف در کلاسهای تخصص و مهارت کاری، خانواده، کسب و کار، و انساندوستانه و پناهندگی دارد. این تنوع و گستردگی در ویزاهای موجود، بدان معناست که متقاضی ویزا در هر کلاس، احتمالا می تواند که مشخصات و نیازهای بیش از یک نوع ویزا را تامین کند. البته این احتمال، در بیشتر موارد ظاهر امر است. موفقیت و یا عدم موفقیت متقاضی در دریافت ویزای درخواستیِ؛ میزان انتخاب درست نوع ویزا خواهد بود. چرا که مشخصات و نیازهای لازم برای صدور هر نوع ویزا با دقت و ظرافت خاص حقوقی از دیگر ویزاها در کلاس مشابه؛ تفکیک شده اند. اشتباه در انتخاب و تقاضای ویزای مناسب، در مواردی، حتی می تواند که شانس متقاضی را برای تقاضای مجدد به مخاطره بیندازد.


به این دلیل مشورت و استفاده از یک وکیل مهاجرتی برای متقاضیان ویزای استرالیا، توصیه می شود.
ما می توانیم در انتخاب ویزای مناسب با حداکثر شانس قبولیِ، شما، خانواده و دوستانتان را در گرفتن هر نوع ویزا یاری کنیم. پرداخت حق الزحمه فقط در صورت موفقیت؛ در شرایط خاص. فردین نیکجو کارشناس مهاجرتی ثبت شده در اداره مهاجرت استرالیا می باشد. شماره ثبت: ۱۱۷۰۴۰۷
تماس با ما: تلفن: ۰۰۶۱۲۹۶۷۶۵۶۵۹
همراه: ۰۰۶۱۴۳۲۲۳۲۲۵۸

کنترل بلاگفا توسط از ما بهتران

من فردین نیکجو هستم از استرالیا، بلاگی با همین نام در بلاگفا داشتم. مدتی پیش متوجه فیلتر شدن بلاگم در ایران شدم. بعد از اینکه فیلترینگ برداشته شد؛ متوجه شدم که پست های من بلافاصله آپ نمی شوند، و حداقل 24 ساعت بعد، و در مواردی بیشتر، منتشر می شدند. همین الان متوجه شدم که این اتفاق در مورد کامنتهای پست ها هم صادق بوده است. نه تنها کامنتها با تاخیر منتشر می شده اند؛ بلکه در موارد بسیاری خذف می شده اند. بنابر این به این نتیجه رسیدم که یک یا چند نفر پست ها و کامنتهای بلاگ من رو کنترل می کنند. بلاگفا را کنسل کردم و از این به بعد اینجا می نویسم.